خوشنویسی

-         این بخش در زیر بخش های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث و نقاشی خط، آثار هنرمندان حوزه خطاطی را با موضوع اربعین حسینی(ع) دریافت میکند.

-         هنرمندان در این بخش حتما باید یکی از عبارات زیارت اربعین، زیارت عاشورا و یا شعار سال را در قالب های عنوان شده خلق و به دبیرخانه ارسال کنند

-         همچنین هنرمندان در مرحله اول باید عکس اثر خود را به دبیرخانه سوگواره «عبرات» ارسال کنند و پس از بررسی اولیه در صورت صلاح دید هیات داوران، برای بررسی اصل اثر به هنرمندان اعلام خواهد شد، در تاریخ مقرر اصل اثر را به دبیرخانه ارسال کنند.

-         در نوشتار اثر، لازم است تاویل، برداشت، گرته برداری و اقتباس از اثر یا آثار و هنرمندان مرجع، به صراحت ذکر شود. آماده سازی، تامین تجهیزات، متریال، عرضه و نمایش آثار همگی بر عهده هنرمند است.

-         ارسال و دریافت، حمل و نقل و اجرای اثر در نمایشگاه نیز بر عهده هنرمند است.

-         دبیرخانه حق استفاده از آثار را در رسانه ها و اطلاع رسانی، تبلیغات فرهنگی و نمایش در داخل و خارج از کشور با ذکر نام هنرمند خواهد داشت.

-         همچنین  مسئولیتی را در قبال صدمات ناشی از ارسال نامطلوب آثار و پست نمی پذیرد.

-         هر متقاضی می تواند حداکثر با 5 تک اثر یا پروژه (یا ترکیبی از هر 2) در سوگواره شرکت کند.

-         صاحب اثر همان فرد ارسال کننده اثر محسوب خواهد شد و در صورت اثبات خلاف آن از دور رقابت اثر حذف خواهد شد.

-         ضروری است جهت بررسی آثار ارسالی از هر طریق، حتما در پورتال سوگواره عبراتabarat.alarbaeen.ir  ثبت نام کامل انجام دهید.

-         در صورت بروز مسائل پیش بینی نشده دبیرخانه در جلسه کمیسیون برای آن تصمیم گیری خواهد کرد.